Kanyon Alışveriş Merkezi

Özgün yaklaşım, modern mimari

Lokasyon: Levent, Şişli, İstanbul

Açılış Tarihi: 2006

Kiralamaya konu alan (m2)42.210

Ekspertiz Değeri*2.450.000.000 TL

Tanım: Alışveriş merkezi, sinema-eğlence bloğu

Kanyon Alışveriş Merkezi, alışveriş, eğlence ve perakendeciliğe getirdiği özgün yaklaşımı ve modern mimarisi ile farklılaşmaktadır.

İş GYO ve Eczacıbaşı Topluluğu tarafından hayata geçirilen Kanyon, konutları, AVM’si ve ofisleri ile bir bütün olarak tasarlanmış olup sosyal ve kültürel etkinliklerle her an yaşayan, toplumla ve çevresiyle bütünleşen, eğlenceli bir dünya sunmaktadır.

Alışverişte açık havanın keyfini konforlu bir ortamda yaşatması, alışveriş, eğlence ve perakendeciliğe getirdiği özgün yaklaşımı ve modern mimarisi ile farklılaşan Kanyon Alışveriş Merkezi’nde 9 sinema salonu, sağlık ve spor kulübü, barlar, kafeler, restoranlar ve açık-kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. 

Giyimden, teknolojiye, kozmetikten, yeme - içmeye, eğlenceden, spora ve kültür- sanata uzanan bir marka karmasına sahip ve açıldığı günden beri Stevie Businness Awards, Solal Awards gibi kurumlardan 50 adet ödüle layık görülen Kanyon, misafirlerine 10 yılı aşkın süredir “benzersiz deneyimler” vaat ediyor.

Çevre dostu ve yenilikçi mimari tasarımının kanıtı olarak 2014 yılında çevre yönetim sistemlerine ilişkin “Bina, Yerleşim Yeri, Ofis Alışveriş Yeri ve Eğlence Yerleri” faaliyet alanlarında önemli bir uluslararası standart olan ISO 14001 sertifikasına sahip olan Kanyon, yine bu alanda uluslararası bir sertifika olan BREEAM kriterleri doğrultusunda, 2012 yılında aldığı “Mükemmel” seviyesindeki sertifikayı 2015 yılında “Olağanüstü” düzeyine çıkardı. Türkiye’de bina yönetimi alanında bu seviyede sertifika alan ilk ticari yapı olan Kanyon, çok amaçlı kullanıma yönelik binalar arasında gerçekleşen “BEST OF BREEAM 2016” ödül töreninde “BREEAM Retail In-Use” kategorisinde diğer adayları geride bırakarak ödüle layık görüldü.

*Alışveriş merkezinde İş GYO %50 oranında mülkiyet hakkına sahip olup, ekspertiz değeri İş GYO payını yansıtmaktadır.