Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi

Lokasyon: İstanbul-Tuzla

Tamamlanma Tarihi: 2015

Kiralamaya konu alan (m2): 184.653

Ekspertiz Değeri6.587.130.000 TL

Mimari Tasarım: SOM ve Design Grup

İstanbul Tuzla’da konumlanan Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi, bilgi teknolojileri ve veri merkezi, eğitim tesisleri ve eğitime giden personeller için konaklama alanına sahiptir. Firma merkezlerinin ve operasyon bölümlerinin taşınmasıyla birlikte, ticari açıdan giderek bir çekim gücü haline gelmeye başlayan İstanbul Tuzla’da konumlanan Teknoloji ve Operasyon Merkezi, bilgi teknolojileri ve veri merkezi, eğitim tesisleri ve eğitime giden personeller için konaklama alanına sahiptir.

Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin ihtiyaçları doğrultusunda projelendirilen ve hayata geçirilen Teknoloji ve Operasyon Merkezi’nde 2016 yılı başında faaliyete başlamıştır. Merkez, Türkiye İş Bankası A.Ş.’ye 25 yıllığına kiralanmıştır.

Projenin mimari tasarımı dünyaca ünlü SOM (Skidmore Owings Merill LLP) ve Design Grup işbirliğinde gerçekleştirilmiştir.

Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi projesi 2017 yılında Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş ve dünyanın en prestijli yeşil bina sertifikası olan LEED ile ödüllendirilmiştir. Proje Gold seviyesinde LEED sertifikası almaya hak kazanmıştır.